| DE | EN | ES | FR | KO | RU | UK | ZH |

Dom mieszkalny - Szczawa, gm. Kamienica

Lokalizacja: Szczawa, gm. Kamienica

Powierzchnia budynku: 270 m2

Powierzchnia działki: 16 arów

Cena ofertowa: 539 000,00 PLN

>> złóż swoją ofertę zakupu tej nieruchomości >>

Szukasz miejsca do zamieszkania dla dużej rodziny? A może planujesz zamieszkać w ładnym, cichym miejscu, i prowadzić spokojny hotelik B&B? To idealnie, że tutaj jesteś, bo jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki!

Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Szczawa, w gminie Kamienica. Położona jest we wschodniej, ładnie nasłonecznionej części tej miejscowości, niedaleko jej centrum, w odległości około 300 metrów od drogi relacji Mszana Dolna – Zabrzeż, na końcu spokojnej, „ślepej” uliczki, w otoczeniu podobnych domów.

Budynek jest trzykondygnacyjny (plus nieużytkowe poddasze), wzniesiony na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, z najlepszych wtedy materiałów: ściany murowane z pustaków „max” oraz cegieł, stropy żelbetowe, ocieplony styropianem o grubości 15 cm, otynkowany, wyposażony w okna drewniane, w części mieszkalnej dwuszybowe. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie blachą aluminiową falistą ocynkowaną, schody wewnętrzne o konstrukcji żelbetowej, wykończone drewnem dębowym. Balkony na dwóch kondygnacjach, szerokie, częściowo zadaszone, częściowo ukryte pod połaciami dachu, wykończone płytkami ceramicznymi oraz płytkami lastrico, ocieplone od spodu, z drewnianymi barierkami. Opaski wokół budynku oraz chodniczek wykonane z kostki betonowej. Orynnowanie PCV (Gamrat), parapety okienne z lastrico.

Wnętrze budynku: ściany wykończone drewnianą boazerią, na podłogach płytki kamienne oraz deski podłogowe, część łazienek wykończona płytkami ceramicznymi.

Wszystkie kondygnacje budynku są zaprojektowane jako powtarzalne – na każdej znajduje się centralny korytarz, boczna klatka schodowa, dwa mniejsze pokoje ze swoimi łazienkami, jeden duży pokój narożny, duża łazienka – różnice są tylko w jednej części każdej z kondygnacji:

- w przyziemiu są: wiatrołap, kotłownia i pomieszczenie warsztatowe;

- na pierwszym piętrze są: duża kuchnia oraz spiżarnia;

- na drugim piętrze są: dwa niezależne pokoje.

Łącznie w całym budynku jest 11 pokojów (sześć z własnymi sanitariatami oraz pięć bez własnych sanitariatów), dwie samodzielne łazienki, duża i jasna kuchnia z osobną sporą spiżarnią, duża kotłownia, pomieszczenie warsztatowe, które również może być kolejnym, małym pokojem. Brak garażu.

Media: energia elektryczna, woda z własnego ujęcia, podłączenie budynku do kanalizacji gminnej. Wodociąg gminny oraz gazociąg są w budowie. Aktualnie budynek nie posiada pieca do centralnego ogrzewania – są tylko instalacje, oraz grzejniki żeberkowe w pomieszczeniach. Woda ciepła użytkowa z elektrycznego bojlera.

Ilość pomieszczeń oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje wnętrza budynku, w tym zrobienie nawet trzech niezależnych mieszkań, lub np. jednego mieszkania dla właścicieli oraz kilku zupełnie niezależnych pokojów dla gości.

Budynek oczywiście wymaga pewnych nakładów – jak dużych „na wstępie”, to - ze względu na jego wielkość oraz możliwości różnej aranżacji czy przeznaczenia - zależy od tego, co nowy Właściciel będzie chciał od razu uzyskać, i co będzie w nim planował – niemniej jednak budynek jest w dobrym stanie, umożliwiającym jego jeszcze długoletnie użytkowanie.

Również regularny kształt działki (prostokąt), jej spora, płaska powierzchnia, oraz niecentralne usytuowanie budynku powodują, że teren ten można bardzo ciekawie i praktycznie urządzić: ogród, altanki ze stoliczkami dla gości, miejsce do grillowania, basen, zacienione ławeczki z widokiem na okoliczne góry, osobny garaż – miejsca jest wystarczająco na to wszystko.

Cały teren jest ogrodzony: od strony ulicy ogrodzenie wykonane z paneli z prętów stalowych, osadzonych na betonowej podmurówce, od stron innych nieruchomości jest to siatka metalowa rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami.

Z punktu widzenia wykorzystania tej nieruchomości na cele stricte biznesowe bardzo istotna jest duża ilość okolicznych atrakcji turystyczno - rekreacyjnych, jak i bliskość infrastruktury:

- Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawie (źródła: Szczawa I, Szczwa II, Hanna, Dziedzilla);

- Miejscowość Kamienica (siedziba Gminy): urzędy, sklepy, kawiarnie – około 5 km;

- Gorczański Park Narodowy: Góra Gorc (z wieżą), Góra Turbacz (schronisko), Góra Stare Wierchy, obserwatorium astronomiczne na Suhorze, wiele szlaków pieszych i tras rowerowych, super czyste powietrze;

- Pasmo Mogielicy: Góra Modyń, Góra Magurzyca, trasa rowerowo-narciarska dookoła Mogielicy;

- Pasmo Wielkiego Wierchu, z górą Kiczora;

- Stok narciarski Lubomierz – około 5 km;

- Góra Podobin: mekka paralotniarzy - około 25 km;

- Centrum Sportów Zimowych Kasina Wielka (w lecie zjazdowa trasa rowerowa) – około 25 km;

- Termy Poręba Wielka, Gorczańskie Wody Termalne (w tym tężnia solankowa) – około 30 km;

- Stok narciarski Koninki (wyciąg działa również w lecie) – około 35 km;

- Stok narciarski Polczakówka – około 30 km;

- Miasto Szczawnica: uzdrowisko, zabiegi lecznicze, stok narciarski Polanica – około 30 km;

- Miasto Rabka-Zdrój: zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne, Muzeum Taboru Kolejowego, stok narciarski Maciejowa – około 30 km.

TA ATRAKCYJNA OFERTA, JAK WSZYSTKIE NA NASZEJ LIŚCIE, JEST NA NASZĄ „WYŁĄCZNOŚĆ" – dlatego nie znajdziesz jej w innej agencji, jak również zupełnie pozbawione sensu będą ewentualne próby samodzielnego dotarcia do jej Właściciela.

Dodatkowe informacje:

Powierzchnia całkowita: około 270 m2

Powierzchnia użytkowa: około 180 m2

Stan budynku: Dobry

Rok budowy: 1977 (rozpoczęcie)

Liczba pokojów: 11

Powierzchnia działki: 1 608 m2

Ukształtowanie działki: Płaska

Droga dojazdowa: Asfaltowa

Ogrodzenie: Tak

Gaz: Nie (gazociąg w budowie)

Energia elektryczna: Tak

Woda: Własne ujęcie (wodociąg gminny w budowie)

Kanalizacja miejska: Tak

Typ okien: Drewniane starego typu, częściowo z podwójnymi szybami

Niniejsza oferta nie jest ofertą handlową w myśl przepisów prawa.

Interesuje Cię ta nieruchomość? Po więcej szczegółów, a także celem umówienia się na prezentację, dzwoń do mnie codziennie, o każdej porze: +48 737 448 221 (również WhatsApp, Signal, Viber, Telegram, Wickr Me, Microsoft Teams, KakaoTalk), lub napisz e-mail: piotr(at)piotrkowalproperties.pl

Script logo
Design marcinkaczmar.pl